لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

کاربرد فلز گران بهای نقره در پزشکی

فلز نقره، یکی از فلزات گران بهایی محسوب می شود که با استفاده از آن ، زیورآلات زیادی همچون النگو نقره ساخته میشود. نقره ، به دلیل مواد اولیه ای که در تولید آن به کار رفته است، برای بدن مفید واقع شده و استفاده از زیورآلات آن، می تواند در عملکرد هریک از اعضای بدن، نقش موثری ایفا نمایند. یکی از مهمترین کاربرد های فلز نقره، مورد استفاده قرار دادن آن در علم پزشکی است. اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، به اطلاعاتی در زمینه ی کاربرد فلز گران بهای نقره در علم پزشکی، بپردازیم. پس برای کسب اطلاعات در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید:


کاربرد فلز گران بهای نقره در علم پزشکی:


فلز نقره در زمینه های مختلفی از علم پزشکی، مورد استفاده قرار می گیرد که در قسمت پائین به برخی از آن ها اشاره شده است:


 از زمان قدیم تا کنون، برخی افراد پودر فلز نقره را به منظور پیشگیری از شیوع عفونت روی زخم خود، قرار می دهند.
یکی دیگر از خواص ارزشمند فلز نقره، خاصیت ضد میکروبی آن است: از این رو به منظور نگهداری از مواد غذایی و داروهای شیمیایی و پیشگیری از فاسد شدن آن ها، از این فلز مفید استفاده می نمایند.
برخی از مکان های پزشکی همچون بیمارستان ها برای رعایت بهداشت و نظافت آن، ، از فلز نقره به منظور ضد عفونی کردن آن مکان استفاده می نمایند: زیرا فلز گران بهای نقره از خواص ضد عفونی برخوردار است.
ذرات فلز نقره، نقش موثری در زمینه ی پیشگیری از انتقال و شیوع ویروس هایی همچون ایدز و آنفولانزا و همچنین مهار نمودن آن ها دارد.
یکی دیگر از کاربردهای فلز گران بهای نقره، مورد استفاده قرار دادن آن در انواع دستگاه های پزشکی همچون دستگاه قلب، دستگاه های جراحی و.....می باشد
دندان پزشکان از فلز نقره، به منظور پر کردن دندان بیمار مورد مصرف قرار می دهند.


کلام آخر:


فلز نقره علاوه بر زینت دادن، در زمینه های مختلفی همچون حفظ سلامتی موثر واقع شده است. هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، قرار دادن اطلاعاتی در زمینه ی کاربرد فلز گران بهای نقره در علم پزشکی، در اختیار شما بود. امیدواریم که با مطالعه ی آن اطلاعات مفیدی را به دست آورده و مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه ی مقالات منتشر شده از وبسایت نقره علمدار در اختیار ما قرا دهید تا با استفاده از آن ها، سطح کیفیت مقالات منتشرشده ی بعدی را ارتقا بخشیم.

پیشنهاد میکنیم از مقاله آشنایی با دو راهکار مناسب برای براق کردن النگو دیدن کنید. 

خرید النگو نقره

 

النگو نقره

 

 

النگو یزد

 

 

النگو طلا